Dispenzární péče pacientů s přístrojem Philips nebo Löwenstein

Naše pracoviště provádí dispenzární (kontrolní) péči pacientů na ventilační terapii, kteří se rozhodli k přechodu k nám z jiného pracoviště. Tito pacienti mohou mít léčbu pomocí ventilačních přístrojů firmy Philips a Löwenstein s využitím příslušenství těchto dodavatelů. Servisní podporu poskytuje firma Saegeling-MT (www.saegeling-mt.cz)

Přechod z jiného pracoviště

Pacienty z jiných pracovišť přejímáme pouze v případě, že mají bydliště v našem regionu, to znamená okres Chomutov, Most a Louny. Dle domluvy dispenzarujeme i pacienty ze severní části Karlovarského kraje. Náležitosti přechodu z jiného pracoviště:

  • Informovat původní pracoviště o plánovaném přechodu pod naší dispenzární péči (nutný je souhlas tohoto pracoviště!), vyžádat si dokumentaci
  • Objednat se ke vstupnímu vyšetření na naší ambulanci, tel.: 731 801 680 (všední dny, 13-15 hod) nebo na spanek.cv@kzcr.eu
  • Ke kontrole vzít přístroj, včetně příslušenství a dokumentace

Upozornění: Ventilační terapii užívejte maximální dobu každou noc, minimálně 4 hodiny. Dbejte současně na čistotu a údržbu přístoje i jeho příslušenství dle doporučení. Nemanipulujte s SD kartou, ani neměňte nastavení ventilačního přístroje. Nevystavujte ventilátor vlhku, vodě, ohni nebo jinak jej nepoškozujte.

Klinické kontroly ventilační terapie

Klinické kontroly probíhají za Vaší návštěvy naší ordinace (budova D, 4.patro, ambulance neurologie) po předchozím telefonickém objednání ve spánkové ambulanci. Ke klinické kontrole sebou vezměte ventilační přístroj s veškerým příslušenstvím.

POZOR ! Pacienti s přístroji Philips nebo Löwenstein se nemohou objednávat pomocí online formuláře na telemetrickou kontrolu, musí vždy osobně na klinickou kontrolu !

Nezapomeňte, že termíny kontrol si musíte hlídat sami !

  • Objednat se na roční kontroly na 731 801 680 (vždy 1 měsíc předem, volat ve všední dny 13-15 hod

Výměna příslušenství

V rámci svého zdravotního pojištění máte nárok na pravidelnou výměnu příslušenství ventilátoru a samotného ventilačního přístroje. Doplatek ze strany pacienta činí 10 % z celkové ceny komponenty (aktuálně k prvnímu pololetí 2022). Výměna ventilačního přístroje je bez doplatku.

Každý 1 rok: vzduchový filtr (orientační doplatek 20 Kč), ventilační hadice (100 až 300 Kč dle typu), ventilační maska (orientační doplatek 300 až 450 Kč dle typu)
Každé 2 roky: vyhřívaný zvlhčovač (orientační doplatek 450-600 Kč dle typu)
Každých 7 let: ventilační přístroj (bez doplatku)

Řešení problémů během léčby

Komplikace v rámci ventilační léčby lze rozdělit na technické a zdravotní.

Technické komplikace: pacienti je řeší se servisním střediskem dodavatelské firmy Saegeling-MT, jedná se o poruchy přístroje nebo poškození příslušenství
– tel.: 548 217 808
– email: info@saegeling-mt.cz

Zdravotní komplikace: pacienti je řeší s naší ambulancí, jedná se o nevhodně nastavený ventilační tlak, nežádoucí projevy ventilace (např.otlaky masky, vyrážky z materiálů, dušnost při ventilaci…)
– tel.: 731 801 680 (pracovní dny, 13-15 hod)
– email: spanek.cv@kzcr.eu – tento způsob preferujeme !